| Piłka nożna / PKO BP Ekstraklasa
Po dwóch ligowych meczach bez zwycięstwa Legia Warszawa wreszcie wygrała. W meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy pokonała na wyjeździe Cracovię 2:1 (1:0). Piłkarze Michała Probierza przegrali to spotkanie przede wszystkim z powodu błędów w obronie.
PRZED MECZEM
Legioniści w środę niespodziewanie przegrali z Wisłą Płock 0:1. Wcześniej bezbramkowo zremisowali z Jagiellonią Białystok. Cracovia podchodziła natomiast do spotkania po trzech zwycięstwach z rzędu.
BOHATER MECZU: Walerian Gwilia
Prawdziwy lider wicemistrzów Polski. Gruzin po raz kolejny był wyróżniającą się postacią w zespole Legii. Uczestniczył praktycznie w każdej groźnej akcji Wojskowych. W drugiej połowie strzelił gola.
ANTYBOHATEROWIE: obrońcy Cracovii
David Jablonsky sprokurował rzut karny, a Cornel Rapa i Ołeksij Dytiatjew popełnili szkolne błędy przy drugim trafieniu dla Legii. Obrońcy Cracovii zasłużyli na porządną reprymendę od trenera Michała Probierza.
JAK PADŁY GOLE?
0:1 (33') – Domagoj Antolić huknął zza pola karnego, a Michal Pesković odbił piłkę. Akcję chciał wykończyć Jarosław Niezgoda, ale David Jablonsky sfaulował napastnika Legii. Sędzia Bartosz Frankowski podyktował rzut karny. Piłkę wziął Niezgoda i wykorzystał "jedenastkę".
0:2 (47') – festiwal błędów obrońców Cracovii. Najpierw Cornel Rapa, a potem Ołeksji Dytiatjew kopnęli piłką w Luquinhasa. Skorzystał z tego Walerian Gwilia, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Peskoviciem i podwyższył.
1:2 (66') – gospodarze świetnie rozklepali obronę Legii. Po szybkiej wymianie podań Milan Dimun zagrał do Mateusza Wdowiaka, który w sytuacji sam na sam pokonał Radosława Majeckiego.
JAK MOGŁY PAŚĆ GOLE?
43' – Niezgoda pobiegł prawą stroną i zagrał do Gwili, który postanowił oddać strzał z dystansu. Piłka nieznacznie minęła słupek.
45+3' – wreszcie ciekawa akcja Cracovii, po której w dobrej sytuacji znalazł się Rapa. Jego strzał w ostatniej chwili zablokował jednak Artur Jędrzejczyk.
45+4' – Dytiatjew doszedł do dośrodkowania z rzutu rożnego i uderzył piłkę głową. Był bliski strzelenia gola...
73' – dośrodkowanie jednego z graczy z Cracovii zmierzało w kierunku bramki Legii. Majecki był jednak czujny i odbił piłkę.
75' – strata Domagoja Antolicia, po której Pasy wyprowadziły kontrę. Wdowiak oddał strzał, ale Majecki nie dał się zaskoczyć.
SYTUACJA W TABELI
Zwycięstwo w Krakowie sprawiło, że Legia awansowała na trzecią pozycję w tabeli. Warszawianie mają zaledwie punkt straty do lidera – Pogoni Szczecin. W następnej kolejce legioniści podejmą Lechię Gdańsk. Transmisja meczu w Telewizji Polskiej.
Następne
Kliknij "Akceptuję i przechodzę do serwisu", aby wyrazić zgody na korzystanie z technologii automatycznego śledzenia i zbierania danych, dostęp do informacji na Twoim urządzeniu końcowym i ich przechowywanie oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez nas, czyli Telewizję Polską S.A. w likwidacji (zwaną dalej również „TVP”), Zaufanych Partnerów z IAB* (971 firm) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP (88 firm), w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej, a także zgody na udostępnianie przez nas identyfikatora PPID do Google.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie naszych poszczególnych serwisów zwanych dalej „Portalem”, w tym informacje zapisywane za pomocą technologii takich jak: pliki cookie, sygnalizatory WWW lub innych podobnych technologii umożliwiających świadczenie dopasowanych i bezpiecznych usług, personalizację treści oraz reklam, udostępnianie funkcji mediów społecznościowych oraz analizowanie ruchu w Internecie.
Twoje dane osobowe zbierane podczas odwiedzania przez Ciebie poszczególnych serwisów na Portalu, takie jak adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń końcowych i identyfikatory plików cookie, informacje o Twoich wyszukiwaniach w serwisach Portalu czy historia odwiedzin będą przetwarzane przez TVP, Zaufanych Partnerów z IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP dla realizacji następujących celów i funkcji: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, wyboru podstawowych reklam, wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych reklam, tworzenia profilu spersonalizowanych treści, wyboru spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, stosowania badań rynkowych w celu generowania opinii odbiorców, opracowywania i ulepszania produktów, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, technicznego dostarczania reklam lub treści, dopasowywania i połączenia źródeł danych offline, łączenia różnych urządzeń, użycia dokładnych danych geolokalizacyjnych, odbierania i wykorzystywania automatycznie wysłanej charakterystyki urządzenia do identyfikacji.
Powyższe cele i funkcje przetwarzania szczegółowo opisujemy w Ustawieniach Zaawansowanych.
Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w Ustawieniach Zaawansowanych lub klikając w „Moje zgody”.
Ponadto masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu lub ograniczenia przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do UODO.
Dane osobowe użytkownika przetwarzane przez TVP lub Zaufanych Partnerów z IAB* oraz pozostałych Zaufanych Partnerów TVP mogą być przetwarzane zarówno na podstawie zgody użytkownika jak również w oparciu o uzasadniony interes, czyli bez konieczności uzyskania zgody. TVP przetwarza dane użytkowników na podstawie prawnie uzasadnionego interesu wyłącznie w sytuacjach, kiedy jest to konieczne dla prawidłowego świadczenia usługi Portalu, tj. utrzymania i wsparcia technicznego Portalu, zapewnienia bezpieczeństwa, zapobiegania oszustwom i usuwania błędów, dokonywania pomiarów statystycznych niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania Portalu. Na Portalu wykorzystywane są również usługi Google (np. Google Analytics, Google Ad Manager) w celach analitycznych, statystycznych, reklamowych i marketingowych. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz realizacji Twoich praw związanych z przetwarzaniem danych znajdują się w Polityce Prywatności.
Komentarz:
Michał Zawacki, Tomasz Sokołowski